ברית מילה

6 שנים
478 צפיות
d791d7a8d799d7aa-d79ed799d79cd794

ברית מילה

בעם ישראל היו מאז ומעולם כאלו ששמרו תורה ומצוות וכאלו שלא.

אך על מצווה אחת חשובה ביותר הקפדנו לשמור במשך כל הדורות בין אם שומרי תורה ומצוות ובין אם לא,על ברית המילה.!! ואין לדחותה אפילו לא ביום , וגם אם היום השמיני להיוולדו הוא יום שבת עושים מילה(אלא אם יש סכנה בריאותית לתינוק).

הקדוש ברוך הוא ציווה את אברהם אבינו לימול כל זכר ביום השמיני להיוולדו.

1548251-54

בראשית פרק יז פסוק יא, יב:

"וּנְמַלְתֶּם, אֵת בְּשַׂר עָרְלַתְכֶם; וְהָיָה לְאוֹת בְּרִית, בֵּינִי וּבֵינֵיכֶם. וּבֶן-שְׁמֹנַת יָמִים, יִמּוֹל לָכֶם כָּל-זָכָר–לְדֹרֹתֵיכֶם"

 מצווה זו קשה ביותר הריי שחותכים לתינוק במקום הכי רגיש, זהו דבר לא פשוט בכלל. ישנם הרבה טענות כי המעשה ברברי ואכזרי שהריי אנו לא מבינים את התועלת שבו. למרות זאת מצווה זו נשמרת עד עצם היום הזה . הרי גם הישמעאלים עושים ברית מילה(הערבים על פי תורתם עושים ברית מילה אך לא חייב בזמן הקרוב ללידה אלה בזמן יותר מאוחר).

מדוע אנו (היהודים) חייבים בברית מילה ביום השמיני ?

האם יש עניין מיוחד ביום השמיני ?? ומדוע לא ביום הראשון בו נולד ?? או ביום ה50 ?? האם יש כאן תועלת נוספת מעבר לתועלת הרוחנית??

 נימצא שבימים הראשונים לאחר הלידה אין התינוק יכול לעמוד בפעולה כירורגית כזו

והדבר עלול לגרום לדימום חמור ולמוות, מפני שגורמי הקרישה בדם בימיו הראשונים מעטים.

עד גיל 8 ימים הכבד הולך ומתאושש ותיפקודו משתפר,ובגיל שמונה ימים ישנה רמה מספקת של גורמי קרישה בדם, ואף יותר מיזה נימצא שביום השמיני אחוז גורמי הקרישה בדם הוא 110% !! כאשר מהיום השמיני והלאה(במשך כל חיי האדם) רמת גורמי הקרישה עומדת על 100% . זאת אומרת שהיום השמיני הוא היום היחיד בו אחוז גורמי הקרישה הוא הכי גבוהה .

 

אין ספק שמידע זה לא יכל אברהם אבינו לדעת בזמנו הרי שלא היו לא הכלים לממצאים אלו , אך ברור שמי שברא את גורמי הקרישה וציווה את אברהם לימול כל זכר ביום השמיני יודע .

 

 

 

 

תגובות הגולשים:


ניווט באתר